Jozef Chrenšč

Námestie Slobody 73
Kysucké Nové Mesto
telefón: +421 948 000 242

VALETUDO MAXIMUM DONUM

Myofasciálna masáž

Myofasciálne uvoľnenie (alebo myofasciálna masáž) je vo svojej podstate presne cielená masáž na uvoľnenie svalového a šľachového aparátu, na uvoľnenie začiatkov a koncov svalových úponov.

Pri aplikácii tejto techniky sa pritom ide skoro až „na kosť,“ napriek tomu sa táto technika radí do kategórie tzv. jemných techník, pretože vyvíjaný tlak je zvyšovaný len veľmi pozvoľna (teda tlak je iba taký, aký umožní daná časť tela prijať). Vzhľadom na to, že sa pri tejto forme práce s telom sleduje jedna štruktúra, ktorá sa bez prerušenia tiahne od hlavy až k nohám, má táto technika veľkú účinnosť a dokáže hĺbkovo ovplyvniť každý sval, kosti, nervy, krvné cievy, orgány a bunky v tele. Prejaví sa to nielen hĺbkovým uvoľnením ramien a krku, ale aj vyrovnaním telesného postoja, otvorením hrudníka a zlepšením dýchania. Pri ošetrení sa stláčajú takzvané spúšťacie body (trigger points - ako zdroj bolesti a dysfunkcie svalov, ktorá sa šíri ďalej do celej zóny prináležiacej k príslušnému bodu) a masírujú sa postihnuté svaly, aby sa odstránili lokálne skrátenia a napätia svalových vlákien. Súčasťou celej procedúry sú aj naťahovacie cvičenia. Klient je poučený o cvičeniach, ktoré by mal doma cvičiť, aby zabránil opätovnému skráteniu svalov. K trvalejšej náprave porúch a zmierneniu niektorých bolestivých stavov samozrejme nedochádza okamžite, na to je potrebných niekoľko masáži. Ich počet závisí od trvania nepriaznivého stavu bez jeho riešenia. Čím je problém starší, tým je potrebných viac masáži na dosiahnutie úľavy.

Metóda je vhodná pri:
- akútnych a chronických bolestiach,
- pri neuralgických a pohybových nezrovnalostiach a opakujúcich sa zraneniach,
- bolestivých stavov hlavy, kŕčnej chrbtice, krížov, ramien, lakťov, bedrových kĺbov, kolien…2 1 3 kurzy myoterapia clip image002

© 2017 masazecvicenia.sk. Všetky práva vyhradené. Vytvoril webspot.