Jozef Chrenšč

Námestie Slobody 73
Kysucké Nové Mesto
telefón: +421 948 000 242

VALETUDO MAXIMUM DONUM

Tréner Jozef Chrenšč

Pre väčšinu aktívnych návštevníkov fitnescentra je silový tréning nástrojom pre zlepšenie kondície, celkovej výdrže či formovania postavy, posúvania osobných limitov na maximum. S cieľom naberania svalovej hmoty a sily som prvýkrát prišiel do posilňovne aj ja, a dodnes, po viac než pätnástich rokoch je fitnescentrum mojím druhým domovom. Za tento dlhý čas naberania skúseností na vlastnej koži, no i pozorovania okolia som začal vnímať veľa vecí inak.

Estetické hľadisko, ktoré bolo aj pre mňa prioritou a akýmsi automatickým a veľmi prirodzeným vyústením práce na sebe, postupne strácalo svoj zmysel, a na jeho miesto, na to prvé a najdôležitejšie som postavil zdravie. Milovník silového, ako aj každého iného druhu športu by povedal, že niet horšej veci na svete ako nehýbať sa, necvičiť. No pain, no gain (bez bolesti nič nezískaš) je azda jedno z najznámejších výrokov kulturistov a určite je trefné aj v iných oblastiach života. No niekedy, bohužiaľ, platí aj to druhé najznámejšie – športom k trvalej invalidite. Je vám to známe? Zasmiali ste sa? Nie, nesnažím sa vás od športu odradiť. Ani náhodou. Len je potrebné uvedomiť si, že aj „makať“ na sebe treba správne (stavať na stabilných základoch) - bez nadobudnutých zlozvykov a nesprávnych techník – aby sa nám naše telo v závere poďakovalo pevným zdravím a nie prehĺbením bolesti chrbtice, kĺbov a svalov. A tak som sa vzdelával (a stále vzdelávam), aby som sa naučil princípy fungovania biomechaniky ľudského tela, a mohol tak pomáhať sebe aj vám nielen ako osobný tréner ale aj ako terapeut.

Pri odstraňovaní disbalancií treba v mnohých prípadoch začať od podlahy. A to doslovne. Veľa problémov s chrbticou sa začína práve v samotnom chodidle (plochá noha, jedna končatina kratšia ako druhá...), resp. v spôsobe našej chôdze – nesprávne našľapovanie, nosenie nevhodnej obuvi, v ktorej sa chodidlo ocitá v neprirodzenej pozícii, a tým neúmerne zaťažujeme celý pohybový aparát. Následkom je vyosenie časti kostry abnormálym smerom, a teda skôr či neskôr bolestivý stav a teda skôr či neskôr bolestivý stav vyplývajúci z opotrebovaných platničiek a ďalších deformácií - často s trvalými následkami.

Uvoľnenie svalstva masážou je prospešné a zároveň nevyhnutné pri dosahovaní ďalších výsledkov u vrcholových športovcov, svaly sa lepšie regenerujú a rýchlejšie rastú. Sedavé zamestnanie, poúrazové stavy a reťaz mnohých iných príčin nesprávneho držania tela je tiež dôvodom dopriať si trochu relaxu a zároveň zlepšovať svoj zdravotný stav. Pri cvičení obzvlášť dbám na dokonalosť technického predvedenia a správnosť dýchania.

V Akadémii pohybu a sily okrem terapie masážou ponúkam odbornú komplexnú diagnostiku pohybového aparátu a následne vhodnú formu nápravy, kinesiotaping, cvičenie pod dohľadom kvalifikovaného trénera – čo najlepšie riešenie problému ušité na mieru mojím individuálnym prístupom k jednotlivcovi.

 

Špecializacia

 

» Mechanika pohybu a technika cvičenia od základov

» Nastavenie a vedenie tréningu

» Napráva pohybového vzoru 

» Odstránenie disbalancií a disfunkcií

» Rekondične cvičenia zo zameraním na odstránenie  bolesti chrbtice a bolesti pohybového apáratu 

 

Kvalifikácia:

 

» Trenér I. stupňa v kulturistike,fitness a silovom trojboji

» Športový masér

» Mäkké techniky - uvoľnenie krčnej chrbtice

» Myofasciálne techniky

» Kinesiotaping

 

» BOSU CORE

» BOSU BALANCE TRAINER CARDIO+STRENGHT 

» BOSU REHAB

» FIT & OVER BALL

» Automobilizácia chrbtice

 

» CORE 1

» CORE 2

» CORE 3

 

» FSU (bedrova chrbtica) 

» FSU (hrudná chrbtica) 

» FSU (krčna chrbtica)

- FSU je integrovaný system cieľeny na prevenciu a napravu funkciu chrbtice 

 

» Spirálna stabilizácia chrbtice - odstánenie negatívnych faktorov vedúcich k rozvoju porúch chrbtice a veľkých kĺbov

» Problematika a rozbor sedacich svalov v treningu

» Vedený funkčný strečing 

» Dinamicky strečing

 

 

© 2017 masazecvicenia.sk. Všetky práva vyhradené. Vytvoril webspot.